Cyfrowe historie

Posted on

FullSizeRender (8)
Do niedawna mówiło się: pokaż mi co kupujesz, a powiem ci kim jesteś. To się zmieniło diametralnie, teraz mamy bardziej: pokaż mi ekran swojego telefonu, a powiem ci kim jesteś. Smartfon jest dziś najbardziej intymnym przedmiotem człowieka. Więc jeżeli marki znajdą sposób, aby pojawić się na naszych ekranach telefonów, będą bardzo blisko nawiązania z nami osobistej relacji i mają duże szanse, by stać się poważną częścią naszego życia. Na dodatek, co ogromnie ważne, tę interakcję już dziś można bardzo precyzyjnie zbadać: jak często ktoś wchodzi w daną aplikację, ile czasu w niej spędza, czy ją polecam znajomym.

IOT – Internet Of Things, to jest nasza nowa rzeczywistość.

Jeżeli podróżujesz i potrzebujesz wziąć lekarstwo, twoja torba może ci wysłać o tym stosowne powiadomienie, np.: “czas wziąć lekarstwo, które znajduje się w lewej kieszeni” . Albo proszę sobie wyobrazić torbę połączoną z programem lojalnościowym ulubionej linii lotniczej, która wyśle ci powiadomienie, że np. twój bagaż jest o 2kg za ciężki i trzeba go przepakować przed planowaną wyprawą na lotnisko. Brzmi dobrze, prawda?

Manuel Diaz to człowiek, który o tym, jak działają marki i ich odbiorcy, wie wszystko. Jest szefem francuskiej agencji Emakina zajmującej się budowaniem doświadczeń marek, jest odpowiedzialny za internetową strategię brandu Karla Lagerfelda. To jego agencja Tym bardziej cieszyłam się na spotkanie z nim – zawsze z przyjemnością słucham o biznesowych sukcesach popartych historiami opowiadającymi niejednokrotnie filmowe wręcz perypetie.

Zresztą, skoro sama prowadzę firmę, tworzę markę – chcę się uczyć od najlepszych.

Jak dziś, w świecie bombardowanym technologicznymi rozwiązaniami,  połączyć kupowanie online i offline? Czy z taką samą skutecznością można sprzedawać luksusowe torebki, gadżety technologiczne i wodę mineralną? Miałam na to spotkanie przygotowanych dziesiątki pytań!

Moją rozmowę z Manuelem Diazem przeczytacie w najnowszym wydaniu MONITOR MAGAZINE.

11174817_576210722482440_2787010027934399303_n

Manel Diaz dał mi radę:

Jako marka czy producent musisz ustawicznie myśleć o tym, jak znaleźć nowe życie dla swojego produktu, które pozwoli mu zaistnieć w życiu klientów firmy w nowej rzeczywistości. Bo ile jest dziś osób, które kupują np. tradycyjny budzik, który nie robi nic innego poza odmierzaniem czasu i ustawieniem alarmu? No właśnie.

MONITOR MAGAZINE kupicie oczywiście w naszych butikach: Warszawa, Mysia 3 oraz Poznań-Jeżyce, Szamarzewskiego 17 i online: http://bit.ly/1HT0Sg5

Zresztą, poza moim wywiadem, w magazynie jest mnóstwo do czytania – idealna lektura na majówkę. Zapowiedzi najciekawszych artykułów i wiadomości z życia redakcji – wszystko znajdziecie na fanpage’u MONITOR MAGAZINE:

https://www.facebook.com/monitormag

Udanego dnia!

Ewelina