Pachnące piękno

Posted on

22702_975116785840931_1897290272289060839_n

Serge Lutens to artysta i wizjoner. Nietuzinkowe zapachy tworzy w laboratorium, które zbudował w swoim zamku w Marakeszu. W przeszłości wiele lat był związany jako fotograf z francuskim magazynem Vogue (zaczął jako asystent Richarda Avedona i Helmuta Newtona), potem był dyrektorem artystycznym i kreatywnym u Diora, odpowiadał za międzynarodowy wizerunek marki Shiseido. Fotografuje, kręci filmy. Gdy w 1992 roku założył swoją markę perfumiarską – stworzył absolutnie nową jakość na tym hermetycznym rynku.

W warszawskim butiku SHE/S A RIOT na Mysiej 3 jest już najgorętsza nowość Serge’a Lutensa: zapach La Religieuse, o której sam mistrz mówi tak:

“Wybawienie od Dobra!

Równie biały jak śnieg jest kwiat jaśminu.

Moja religia jest Czarna”.

perfumy Serge Lutens, 460 pln
La Religieuse ma piżmowo-balsamiczne nuty, jaśmin w bardzo nowoczesnym wydaniu, odrobinę kadzidlanej intrygi. To zapach głęboki i filozoficzny.

Zresztą wszystkie zapachy Serge Lutens kryją w sobie niezwykłe nuty, których próżno szukać w popularnych perfumach.

Mój ukochany zapach Lutensa to Santal Majuscule – coś obłędnego: drzewo sandałowe miesza się tu ze szczyptą kakao i damasceńską różą w nieco konfiturowym wydaniu. Całość jest tak uwodzicielska, że gdy ostatnio wyszłam ze znajomymi na drinka i pachniałam tymi perfumami, sześć osób niezależnie mnie o niego zapytało, twierdząc, że “to musi być coś wyjątkowego”. Potwierdzam: ten zapach jest wyjątkowy.

nd.15547

- Każdy sukces w moim życiu zaczynał się od tego, że coś mi się nie podobało i od razu wymyślałem sposób, w jaki zrobiłbym to lepiej - mówił Serge Lutens w wywiadach. Dawno nie przeczytałam zdania, z którym zgadzam się w 100%. Chęć zmiany to największa siła napędowa. A ja już nie mogę się doczekać, aż Wam opowiem o kolejnych nowościach, które trafiają do butiku SHE/S A RIOT na Mysiej 3.

Kilka dni temu pewna pani w butiku powiedziała do mnie: – Ma tu pani tyle pięknych rzeczy, że chcę wszystko, zaraz zwariuję!

A będzie jeszcze więcej.

Ewelina